ראשי / עלייה במספר נפגעי הולכי הרגל בר"ג ובגבעתיים

עלייה במספר נפגעי הולכי הרגל בר"ג ובגבעתיים

מנתוני עמותת אור ירוק, בשנת 2020 נפגעו ברמת גן קרוב למאה הולכי רגל בתאונות דרכים, עלייה בהשוואה לשנה שקדמה לה, החמרה במספר הנפגעים גם בגבעתיים

היפגעות הולכי רגל (תצלום אילוסטרציה pixabay)
היפגעות הולכי רגל (תצלום אילוסטרציה pixabay)

מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס, עולה כי במהלך כל שנת 2020 נהרגו 83 הולכי רגל בתאונות דרכים ברחבי ישראל, 69 מהם נהרגו במרחב העירוני.


הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


התחום העירוני ידוע כמועד לפורענות מבחינת הולכי הרגל, וכך מתוך כ- 32,653 הולכי הרגל שנפגעו בתאונות בעשור החולף (2011-2020), כ-31,100 בני אדם נפגעו בזירה העירונית – בתחומי הערים והישובים.

נתונים נוספים מגלים ליקויים רבים במעברי חציה – במעל 50% מהם לא היו פסי האטה לפני מעבר החציה וגם לא הוצב שילוט המתריע על הימצאות הולכי הרגל במקום.

ברמת גן נפגעו בתאונות דרכים 98 הולכי רגל בשנת 2020, מהם אדם אחד נהרג – מדובר בעלייה במספר הנפגעים לעומת שנת 2019 שבמהלכה נפגעו בעיר 82 הולכי רגל. בעשור האחרון (2011-2020) נפגעו בעיר 973 הולכי רגל, מתוכם עשרה נהרגו ו-147 נפצעו באורח קשה.

בגבעתיים נפגעו בתאונות דרכים 29 הולכי רגל ב-2020, אדם אחד נהרג. עלייה במספר הנפגעים בעיר מול 2019, שבה נפגעו 24 הולכי רגל. בעשור האחרון נפגעו בגבעתיים 219 הולכי רגל, מהם 6 הרוגים ו-32 נפצעו קשה.

בתל אביב-יפו נפגעו בשנה החולפת 317 הולכי רגל – הכי הרבה מבין הערים.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: " מדינות מעודדות אנשים ללכת ברגל. זה בריא, זה חסכוני וזה גם תורם לצמצום תאונות הדרכים. בישראל לא רק שלא מתחשבים בהולכי הרגל אלא מסוכן ללכת ברגל. רוב הולכי הרגל נפגעים בתחום העירוני וזירת ההיפגעות מראה גם כי מעבר החציה הוא המקום שבו נפגעים הכי הרבה הולכי הרגל בזמן חציית הכביש.

במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים ללחוץ על ראשי הערים למפות את הרחובות האדומים והמסוכנים להולכי הרגל ולשפר בהם את התשתית כך שתגן על הולכי הרגל.

במקביל, יש להגביר את האכיפה והנראות המשטרתית באותם רחובות מרובי נפגעים. שיפור תשתיות עירוניות על ידי ריסון ומיתון תנועה, נוכחות משטרתית גבוהה יותר והגברת ההסברה בקרב הולכי הרגל והנהגים יובילו לצמצום היפגעותם של הולכי רגל ולמעשה יכולים הפתרונות הללו לעשות את ההבדל שבין חיים למוות.

הכי קל תמיד להאשים את הגורם האנושי אבל התוצאות מראות שהאסטרטגיה הזאת נכשלה. הגיע הזמן שהמדינה תפסיק להאשים את הולכי הרגל, תתחיל לקחת אחריות ולהתאים את התשתית גם עבורם".

כרבע ממעברי החציה ללא תאורה

מתצפית שערכה עמותת אור ירוק, עולה כי מעברי חציה רבים סובלים מהזנחה תשתיתית קשה  – דהויים, מחוקים, ללא פסי האטה לפניהם, כאלה שלא מותאמים לחציית כביש של אנשים עם מוגבלויות או צרכים מיוחדים.

למעשה, מהבדיקה עולה כי מאות מעברי חציה בערים חושפים את הולכי הרגל לסכנה גדולה בכל חציית כביש.

  • ב-59% ממעברי החציה שנבדקו לא היו פסי האטה לפני המעבר.
  • ב-52% ממעברי החציה שנבדקו לא היה שילוט המתריע על הימצאות הולכי רגל.
  • 38% ממעברי החציה שנבדקו היו דהויים או מחוקים.
  • ב-23% ממעברי החציה שנבדקו לא הייתה תאורה ולא היו קיימים פנסי רחוב.
  • ב-18% ממעברי החציה שנבדקו לא הייתה הנמכת מדרכה אשר חיונית לאנשים המתניידים בכיסא גלגלים או מסייעים לעגלות ילידם לחצות את הכביש.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

התו הירוק (צילום מסך אפליקציית רמזור)

רשמית: התו הירוק הוארך עד סוף השנה