יום ראשון , יולי 14 2024

המיסים ברמת גן עלו – וראש העיר טס לניו יורק ב-100 אלף ₪ על חשבון התושבים

בחודש מאי נסעו ראש עיריית רמת גן שאמה, סגניתו בר כהן וגזברית העירייה מימרן ל-10 ימים בניו יורק. ישיבת המועצה שנערכה לאחר חזרתם עסקה בהעלאת שיעור המיסים בעיר. במהלך הישיבה הסבירו גם שאמה וגם הגזברית שמדובר בהתייקרויות הכרחיות. יו"ר האופוזיציה אילני ענה בישיבה: "יש פה שימוש ציני במלחמה". עיריית רמת גן בחרה לא להגיב לדברים

ראש עיריית רמת גן. כרמל שאמה
ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה. צילום ארכיון רמת גן ניוז

אם המקרה שמובא פה היה לפני 5 שנים, יכול להיות שהיה גורם לכל היותר לצקצוקים ואי נוחות.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ העירונית

רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו


אבל איננו חיים ב-2019. מאז חוותה ישראל משבר אחר משבר, המהפכה המשפטית, שומר חומות ולבסוף ה-7 באוקטובר וחרבות ברזל, הביאו לכך שהאיתנות הביטחונית, הכלכלית והתדמיתית של ישראל נפגעה, ולפחות בחלקה נפגעה גם הכלכלה המקומית.

בישיבת המועצה האחרונה שנערכה ב-29.6.24 לאחר חזרתה של המשלחת לארץ, הוחלט ברוב של 18 חברי מועצה על העלאת הארנונה לתושבי רמת גן בשיעור 6.45%.

במהלך הישיבה הסבירה הגזברית רו”ח גלית שניידר מימרן לחברי המועצה את הסיבות להעלאת הארנונה, שלנוכח ההתייקרויות הכלכליות במשק (ביניהן צו המטרו ועליות גבוהות בחשמל, דלק, מזון ותחבורה) – יש צורך לקבל את הטייס האוטומטי של משרד הפנים, ולהוסיף עליו 1.16, כך שהעלייה בארנונה תהיה בשיעור של 6.45%.

גם שאמה הסביר דברים דומים. “הקושי שלנו הוא שהתושבים רגילים לרמת שירותים מקסימלית. אתם מבינים שהממשלה תהיה מיום ליום יותר במצוקה, מלחמה היא לא רווחית. כל יום אלו סכומים אדירים… בסוף מישהו יצטרך לשלם את כל החשבון הזה”, הוא הסביר.

“מישהו צריך לשלם את החשבון הזה”. פירוט הנסיעה לניו יורק | צילום: פרטי
“מישהו צריך לשלם את החשבון הזה”. פירוט הנסיעה לניו יורק | צילום: פרטי

עד כאן מילים כדורבנות. היגיון צרוף. אם כן, תחת הידיעה שהארנונה צפויה לקפוץ, עולה התהיה, מה היה כל כך חשוב לראש העירייה שאמה, לסגניתו ומ”מ עינב בר כהן והגזברית עצמה, לצאת לנסיעת עבודה של 10 ימים בניו יורק במאי האחרון. נסיעה ששיאה היה, לדברי שאמה, כנס ערים חכמות שכל אורכו היה יומיים (22-23.5).

במהלך הישיבה, יו”ר האופוזיציה, ליעד אילני, ענה לשניים, ואמר שיש עניין של “דוגמא אישית ונראות”, טען שהעלייה בארנונה היא כתוצאה מהתנהלות כלכלית לא נכונה ועצם הטענה שהעליות בארנונה קשורות במלחמה, אינה נכונה ומהווה “שימוש ציני במלחמה”.

צריך להזכיר, בישיבת המועצה הקודמת ראש העירייה שאמה הכריז על המשלחת לחו”ל, הוא דיבר על כך שזו משלחת לכנס ערים חכמות. כנס שמתקיים במשך יומיים בלבד. כמו כן, עיריית רמת גן לא פרסמה את הלו”ז לשאר ימי המשלחת. בהנחה שהכנס עצמו הוא יומיים, עולה התהיה מה עשו שם נבחרי הציבור במשך שאר הימים (אורך הנסיעה הכללי הוא 10 ימים), ומדוע היה כל כך חשוב לצאת למשלחת הזו בזמן מלחמה ותחת ידיעה שכשיחזרו תגיע בשורה כלכלית לא נעימה לתושבים בדמות העלאת הארנונה בשיעור גבוה.

נסיעת השלושה לחו”ל עלתה לתושבי רמת גן לכל הפחות 100,000 שקלים (כ-27.2 אלף דולר) שבבסיסם היו הנסיעות, הביטוח וכרטיסי הכניסה לכנס הערים החכמות. אם היו הוצאות נוספות בדמות אש”ל, איננו יודעים.

לשאלתו של אילני על עצם הצטרפותה של אשת מקצוע (הגזברית) לנסיעת ראש העירייה שאמה, ענתה לו הגזברית: “אני חושבת שאנחנו צריכים להתגאות בנסיעה הזו. כמה פעמים נסעו ראשי ערים לראות משפחה של חייל (שנפל) בחו”ל?”.

ובכל זאת, גם עם ביקור המשפחה של החייל שנפל (אירוע ראוי לכל הדעות), ועם הכנס של הערים חכמות שלקח יומיים. עדיין לא ברור למה היו צריכים השלושה להיות 10 ימים בניו יורק.

פנינו לעיריית רמת גן לקבל הסברים, ועד לרגע זה, בחרה העירייה לא להגיב לדברים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות
לקריאת כל התגובות

2 comments

  1. אני לא מבינה עם אתה רוצה לצאת בגלל חייל שנפל , מצא מהכיס שלך , לא יכול להיות נסיעה שהתקציב בא לא הוגדר מראש, 100 אלף ש”ח זה לא משהוא שצריך להיות
    גברת גזברית את באמת חושבת שזה הוצאה נכונה מי אמר לכם לישון במלון הכי יקר, יצאתי עם המשפחה לחודש ולא לארצות הברית ולא יצא ככה

  2. ראש עיר גנב,מושחת,פליליסט,מגלומן
    הידיעה קצרה מדי כדי לומר עליו תכונות “טובות”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

החבורה הרמת גנית באליפות ישראל לתיכונים. אוריצקי (ראשון משמאל) | צילום: באדיבות עיריית רמת גן

עילוי השחמט מתיכון אהל שם ברמת גן, אלופת המדינה: “המטרה? מימון לאליפות העולם”

תפריט נגישות