יום חמישי , פברואר 22 2024

הצצה לעתיד – כך תראה שכונת רמת עמידר החדשה ברמת גן

מסמך המדיניות להתחדשות עירונית בשכונת רמת עמידר ברמת גן, בתכנון ומימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אומץ ע"י הוועדה המקומית רמת גן. המסמך מתווה מדיניות תכנונית להתחדשות השכונה, תוך הגדרת אזורים לפינוי בינוי, התחדשות מרקם רווי ושמירת אופי מרקם קיים

דוברהרשות הממשלתית להתחדשות עירונית קרדיט: אלונים גורביץ’ אדריכלים ובוני ערים
קרדיט: אלונים גורביץ' אדריכלים ובוני ערים

מסמך המדיניות מקודם על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בשיתוף עם עיריית רמת גן ומינהלת ההתחדשות העירונית. אימוץ המסמך יאפשר הרחבה והעמקה של פעילות ההתחדשות בעיר באופן איכותי.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ העירונית

רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו


מסמך המדיניות להתחדשות שכונת רמת עמידר כולל את כל תחומי השכונה, הגובלת ממערב ברחובות בן אליעזר וחזון איש, מצפון בעיר בני ברק, ממזרח בכביש מס’ 4 ומדרום בשכונת נווה יהושע.

תחום השכונה משתרע על שטח של כ-440 דונם, וקיימות בה כיום כ-3,100 יחידות דיור. המסמך מציע תוספת של כ-3,300 יחידות דיור, וכן תוספת של כ-3,000 מ”ר מסחר ותעסוקה בנוסף לכ-3,300 מ”ר קיימים.

המסמך מציע תוספת מגורים מבוקרת לשכונה, תוך שימור וחיזוק המרקם הקהילתי הקיים והעצמת מערך השטחים הפתוחים בשכונה, תוך יצירת קישור בין שני הפארקים המרכזיים בשכונה – גן אלי כהן ופארק ואדי כופר. כמו כן, מציע המסמך לשפר את מערכת הדרכים בשכונה באמצעות פתיחת רחוב התפוצות לכל אורכו ויצירת חיבור לכיוון שכונת נווה יהושע והגשר המוצע לכיוון מזרח העיר.

על פי עקרונות המסמך, מוצע לרכז את הפיתוח האינטנסיבי בכניסות לשכונה בסמוך לרחובות בן אליעזר והרב לנדרס, ולפתח את רחוב אצ”ל הנמצא במרכז השכונה כרחוב השלד השכונתי הכולל בניה מרקמית וחזית מסחרית. בפנים השכונה מוצע לשמור על אופי המרקם הבנוי הקיים.

אלעזר במברגר, מנכ”ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית:

“אני מברך על שיתוף הפעולה עם הרשות המקומית שהביא לאימוץ המסמך החשוב, כביטוי לכוונתה של הרשות המקומית ומחויבותה להנעת תהליכי התחדשות עירונית בתחומה. פעילות זו הכרחית לערים הוותיקות בלב אזורי הביקוש במרכז הארץ. המסמך אשר מרחיב את היכולת של העיר לקדם תהליכי התחדשות איכותיים, הוא נקודת פתיחה לשיפור איכות החיים של תושבי האזור והגדלת היצע הדיור יחד עם יצירת התשתיות העירוניות הנחוצות לצמיחה זו.”

ערן אבני, מנהל תחום תכנון ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית:

“מסמך המדיניות לרמת עמידר מציע התחדשות רגישה ומותאמת למרקם השכונה ולמאפייניה, באופן שיוכל לענות על צרכי הדיור השונים בשכונה. בהתאם למדיניות הרשות להתחדשות הושם דגש בתכנון על התחדשות הרחוב הראשי – רחוב אצ”ל, והפיכתו לרחוב עירוני שוקק, הכולל מגורים ומסחר, ומתן עדיפות להולכי רגל, רוכבי אופניים ותחבורה ציבורית”.

אולי יעניין אותך גם:

פורסם תחקיר האירוע החריג בקייטנה ברמת גן

הורוסקופ: תחזית שבועית 24-30.7.22

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות
לקריאת כל התגובות

7 comments

  1. ומתי כל המילים היפות הללו יצאו לפועל?

  2. שיהיה להם בהצלחה.
    זה לא יקרה ב30 שנה הבאות

  3. 30 שנה אצל כרמל שאמה זה אופטימי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

הרכב שנגנב. צילום: דוברות המשטרה

המשטרה עצרה הבוקר שוהה בלתי חוקי שגנב רכב מרמת גן

תפריט נגישות