יום רביעי , פברואר 28 2024

כאוס בזמן אזעקה אתמול בבית ספר ברמת גן

אתמול בצהריים הופעלה אזעקה ברחבי גוש דן והבהילה המונים אל המרחבים המוגנים, חלקם חוו לראשונה אזעקה במסגרת בית הספר וגילו חוסר מוכנות והבנה שיצרה כאוס רב. שלוש כיתות עברו ללמידה מרחוק למשך יומיים

בית ספר. צילום אילוסטרציה canva
בית ספר. צילום אילוסטרציה canva

הורי תלמידים מבית ספר יסודי ברמת גן התריעו רבות על מיגון לא ראוי לכאורה בבית הספר. וגילו שחששותיהם היו מוצדקים. בעת האזעקה היה בלבול וכאוס וכתוצאה מכך 3 כיתות לא התפנו למרחב המוגן המיועד להם, כפי שנמסר להם במתווה ‘הכי מוגן שיש’ של פיקוד העורף.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ העירונית

רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו


מההנהלה התקבלה החלטה ששלושת הכיתות הללו יחזרו ללמידה מרחוק למשך יומיים, כדי להיערך מחדש.

ממכתב שהוציאה ההנהלה אל ההורים נכתב: “התמודדנו לראשונה עם אזעקת אמת בבית הספר, עשרות תלמידים נדחקו אל הממ”ד לא על פי החלוקה שנקבעה ואף תורגלה. מציאות זו יצרה חוויה קשה של דוחק וצפיפות לא סבירים, ואף מספר אנשי צוות ותלמידים נאלצו להישאר מחוץ לממ”ד.

לא ניתן היה לסגור את הדלת בשל כמות לא סבירה של תלמידים שנדחקה אל הממ”ד, דבר שעשוי היה להביא לתוצאות קשות. הילדים דאגו להגן על עצמם בלבד, גם במחיר של סיכון אחרים. חלקם אף טענו שעשו זאת בהנחיית הוריהם”.

בעקבות הסיטואציה המורכבת, הנהגת ההורים והורים זועמים שכבר התריעו בעבר על הכאוס הקיים לכאורה בבית הספר בנושא המיגון, פנו בבהילות אל ההנהלה בבקשה להבין את המקרה ובפגישת זום דחופה נמסר להם המידע על המקרה.

לאחר הפגישה הוציאה הנהגת ההורים ליתר הורי התלמידים בבית הספר הודעה בה נמסר:

“הובא לידיעתנו כי נוצרו צווארי בקבוק בכניסות למקלט וכי הממ”ד התמלא בילדים, הרבה מעבר לקיבולת שלו, עד כי לא ניתן היה לסגור את הדלת.

עומסים אלו נוצרו מאחר ו-3 כיתות בבית הספר לא התפנו למרחב המוגן המיועד להם, אלא ירדו למקלט/לממ”ד. החלטת בית הספר היתה שכיתות אלה לא יגיעו ללימודים היום ומחר כעונש כיתתי.

אנו קוראים לכולם לכבד ולשמור על הנחיות בית הספר. נבקשכם להסביר לילדים מהו המקום הבטוח עבורם כפי שנקבע ע”י בית הספר בהתאם להנחיות פיקוד העורף. זאת על מנת לשמור גם על ביטחונם שלהם וגם על ביטחונם של חבריהם, כולם.

אנחנו ממשיכים לפעול בתוקף מול הרשות, בכדי להיטיב עם המצב, אך פעולות אלו נעשות לצד שמירה על ההנחיות”.

הורים רבים טוענים כי הם מאוכזבים מהתנהלות ההנהלה וההחלטה שנתקבלה בערב. אם לתלמיד בבית הספר מספרת: “לקראת תשע בערב, מנהלת ביה”ס החליטה לבשר לנו, ההורים, שילדינו ואנחנו “נענשים” ונשארים ביומיים הקרובים בבית.

“נענשים” כי נבהלו, התבלבלו מהנחיות לא ברורות של המורה המקצועית שהפנתה אותם למדרגות שאינן המרחב המוגן שלהם, נענשו כי פעלו על פי אינסטינקט ממצוקה ורצו למקלט.

הילדים שלנו שגם כך סובלים מחוסר שגרת למידה כי הם הגדולים בבית הספר ובקושי הגיעו ללמידה פרונטלית, נענשים שוב ושוב”.

מהנהלת בית הספר טרם נתקבלה תגובה.

מעיריית רמת גן אליה פנינו מספר פעמים לתגובה – לא התקבל מענה.

ממשרד החינוך נמסר”: לתלמידים נתנו הנחיות ברורות להיכן להתפנות בעת אזעקת אמת וזאת בהתאם להנחיות פיקוד העורף. לצערנו, חלק מהתלמידים לא עשו כן ולפיכך פועלת כעת הנהלת בית הספר להיפגש עם הוריהם במטרה ולגבש תוכנית פעולה שתמנע את הישנות הדבר.

יצוין שכל ההחלטות, של צוות בית הספר בנושא מקומות המיגון, הינן “מצילות חיים” ונעשו במקצועיות רבה תוך שמירה על הנחיות פיקוד העורף ומכאן שחובה להישמע להן.

מפיקוד העורף נמסר: “מדיניות ההתגוננות בעיר רמת גן מתירה לקיים פעילות חינוכית בהתאם ל”הכי מוגן שיש”.

בעת התרעה התלמידים נדרשים לפעול בהתאם לתוכנית המיגון הבית ספרית לפיה יכנסו למרחבים מוגנים או הכי מוגן.

ערב חזרת התלמידים לבתי הספר, ביצעו צוותי פיקוד העורף סקרי מיגון במוסדות החינוך כסיוע להיערכות”.

אולי יעניין אותך גםקשישה נמצאה מחוסרת הכרה בדירה ברמת גן – מצבה קשה1300 כדורי אקסטזי נתפסו בדירה ברמת גן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות
לקריאת כל התגובות

2 comments

 1. בבתי ספר נוספים היתה בעיה דומה… תלמידים נדחפו ונפלו במדרגות, כיתות לא נכנסו למקלט מהשער הנכון מה שיצר עומס … ונאמר לילדים שלא עמדו בזמנים

 2. הוראה לתלמידים “תשבו מתחת לחלון” או מקום לא ראוי היא פקודה לא חוקית בעליל
  בהתקפת הטילים האחרונה על גוש טל נפלו הרבה מאד רסיסים במרכז, נפל גם רסיס בחצר בית ספר יסודי שבו התלמידים היו במקלט ובמרחבים מוגנים תקניים ולא ישבו מתחת לחלון כמו שנתנו הוראה ברמת גן (מי ההזוי שנתן את ההוראה? נפל רסיס באיזור בית הספר היסודי הנל, מישהו התחלק על השכל להגיד שבו מתחת לחלון.
  ברור שהסכנה מוחשית וגדולה
  טוב עשו ההורים שנתנו הוראה לילדים לרוץ למקלט ולא לשבת ליד החלון ולחכות לרסיס שיפגע בהם
  פיקוד העורף והנהלת בית הספר חייבים לתת את הדין על החלטות שמסכנות את התלמידים
  ילדים לא יובלו כצאת לטבח
  שהמנהל ומפקדים בפיקוד העורף ישבו הם מתחת חלונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

תאונה. צילום: עמותת אור ירוק

אחד מכל עשרה הרוגים בתאונות דרכים- בתאונת חזית אחור

תפריט נגישות