יום שישי , ינואר 15 2021
ראשי / מנכ"ל הספארי לממשלה: "אנחנו במצוקה, אפשרו את פתיחת גני החיות"

מנכ"ל הספארי לממשלה: "אנחנו במצוקה, אפשרו את פתיחת גני החיות"

מנכ"ל גן החיות התנ"כי ומנכ"ל הספארי מבקשים מהממשלה: ''הרשו לנו להפעיל את הגנים בכל מתווה הנחיות מתבקש, ללא הכנסה שוטפת אנו מוצאים את עצמינו במצוקה תקציבית-קיומית אשר יכולה להידרדר לפגיעה ביכולת הטיפול הנדרש מאיתנו בבעלי החיים''

צילום: עדי אשכנזי
צילום: עדי אשכנזי

ועדת הקורונה שאישרה את פתיחת הספארי בסגר הקודם, החליטה כי בסגר הנוכחי לא יוכל המתחם לעבוד ולקבל אליו קהל.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


עם בניית מתווה היציאה מן הסגר, פונים גני החיות ובניהם, ספארי רמת גן, בבקשה לממשלה לאפשר ביקורי קהל תוך שמירה על הנחיות התו הסגול.

ג'ירפות בספארי. צילום: נטלי פורטי
ג'ירפות בספארי. צילום: נטלי פורטי

אפשרו ביקורים לבודדים או משפחות גרעיניות

בלשון הבקשה מנכ"ל גן החיות התנ"כי ומנכ"ל הספארי מבקשים מהממשלה להקנות להם את האפשרות להפעיל את הגנים בכל מתווה הנחיות מתבקש.

במכתב שהוגש הבוקר למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר לוי, פרופ' איתמר גרוטו – סמנכ"ל משרד הבריאות ולפרופ' רוני גמזו – הממונה על המאבק בנגיף הקורונה בישראל נכתב: "גני החיות ארחו החל מחודש אפריל, על סמך היתר מיוחד, אנשים עם מוגבלות ומשפחותיהם וכן תלמידי חינוך מיוחד, והחל מחודש מאי קלטו קהל רחב לפי הנחיות 'התו-הסגול'. כך צברנו ניסיון בפועל בשמירה על תקנות אלו בכל הקשור לקליטה וניהול קהל".

במקביל לפתיחת שמורות הטבע והפארקים, מבקשים גני החיות לפתוח את שעריהם לקבלת מבקרים באמצעות אירוח מבוקר של משפחות גרעיניות ובודדים. הבקשה הוגשה היום, 15.10.2020

"בעת הזו, בכפוף למתווה היציאה מהסגר הנוכחי ובמקביל לאישור פתיחת שמורות הטבע והפארקים, חוזר ומתבקש לאפשר לקהל לבקר בגני החיות אשר בהם יש אפשרות לאירוח מבוקר של משפחות גרעיניות ובודדים".

אריות בספארי. צילום: באדיבות דוברות ספארי רמת גן
אריות בספארי. צילום: באדיבות דוברות ספארי רמת גן

פגיעה ביכולת הטיפול בבעלי החיים

יתר על כן, הפגיעה שחווים עסקים רבים בזמן הסגר, מורגשת גם בגני החיות – "לגני החיות עלות תפעול שוטף קבועה, הכרחית וגבוהה, אשר נובעות מהחובה לטפל בבעלי החיים (מזון, תרופות, חשמל, מים וציוד) כמו גם שכר המטפלים והמערך הלוגיסטי התומך. עלויות אלה, שהן כאמור גבוהות במיוחד, מושפעות אך ורק מצרכי בעלי החיים. לעומת זאת מקורות ההכנסה לכיסוי עלויות אלה,
נשענות אך ורק על הכנסות מקהל המבקרים (ללא תקציבי מדינה או פיצוי כל שהוא). מכאן, שללא הכנסה שוטפת אנו מוצאים את עצמינו במצוקה תקציבית-קיומית! מצוקה אשר יכולה בנקל להידרדר לפגיעה ביכולת הטיפול הנדרש מאיתנו בבעלי החיים.

בשם ארגון גני החיות בישראל, אנו מבקשים את אישורכם לחזור ולהפעיל את גני החיות, ולאפשר פתרונות שהיה בטוחה ומרגיעה לקהל הרחב. מתן היתר שכזה יבטיח המשך היכולת לטפל בבעלי החיים, ישמר את הפעילות הכלכלית, יאפשר החזרה של עובדים מחל"ת ויצמצם את הגירעון אליו נקלעו גני החיות בשל המשבר. אנו נוכל להפעיל את הגנים בכל מתווה הנחיות מתבקש ('תו סגול', 'רמזור' או כל מתווה מומלץ אחר)".

בקשה לאישור פתיחת גני החיות
בקשה לאישור פתיחת גני החיות

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אירוע הצפה בר"ג צילום יששכר ויס תיעוד מבצעי מד"א

הגשם שוב פה: מדריך מד"א לחורף בטוח בימי הסגר