יום שבת , ספטמבר 21 2019
ראשי / ראשי / פייק איומים – במשטרה לא מכירים איום על כרמל שאמה

פייק איומים – במשטרה לא מכירים איום על כרמל שאמה

הפוסט הפרובוקטיבי של ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, בו צילם אקדח על שולחנו גרם לגיחוך אצל קצינים בכירים במשטרה: "אנחנו לא מכירים שום איום קונקרטי על ראש העיר הוא לא נמצא ברשימת המאוימים"

האקדח מתוך הפוסט של ראש העיר
האקדח מתוך הפוסט של ראש העיר
פוסט לא שגרתי בו הציג ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, אקדח שקיבל כדי לשמור על חייו עורר תמיהה בקרב גורמי ביטחון שמכירים את הנושא מקרוב.
"לא מוכר שום איום קונקרטי על ראש העיר שאמה או סגנו", אומרים גורמים במשטרה. "הם לא ברשימת המאוימים של משטרת ישראל. יש הלך רוח סביבם בעיקר סביב השינויים בעיר, לרוב מדובר ברשת החברתית. המשטרה לא מאבטחת אותם או נטילה הנחיות מיוחדות.
לדברי גורם במשטרה, כרמל שאמה וסגנו ליעד אילני מוגדרים "מפוקחים" – כאלה שמגבירים יותר ערנות עליהם, אבל אין שום איום שמצריך התערבות משטרה.
כרמל שאמה והאקדח
הפוסט הפרובוקטיבי של ראש העיר עורר כמובן הרבה לייקים ודאגה לראש העיר על האיומים של קיימים באמת במציאות, בטח לא איומים מסכני חיים. אבל הפייסבוק סופג הכל, גם אקדח על השולחן של ראש עיר בישראל.
גורמים במשטרה ציינו כי כל אדם שעומד בסטנדרטים יכול לבקש ולהוציא רישיון לנשק, ואין צורך ליצור דרמות מיותרת ולהלחיץ את הציבור. משטרת ישראל שומרת על החוק ודואגת לאבטח אישי ציבור במקרה הצורך, זה לא המקרה.
כתב הפלילים בוקי נאה: "ברגע שאני מחליט שמישהו מאיים עליי אז אני מאויים בעיני עצמי. מכיוון שראש העיר עבר לאחרונה כל מיני חוויות הוא החליט שהוא מאויים".
יש לו סיבה להרגיש מאויים?
"כן. כי הוא נלחם בכאלה שעושים שטויות אבל 99 אחוז מהאיומים זה איסתא בלגינא קיש קיש קריא. כל עוד לא הורגים אותך שום איום לא התממש".
ממשטרת ישראל נמסר: "מבלי לאשר או להכחיש את האמור בפנייתך, נבהיר כי הסדרי אבטחה, ככל שקיימים אינם מדובררים לציבור".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צער בעלי חיים רג והסביבה צלמת יולה זובריצקי

העמותה של השנה: צער בעלי חיים רמת גן