יום שישי , ספטמבר 25 2020
ראשי / חברי מועצה בבני ברק שוקלים לעצור בגופם את האוטובוסים בשבת

חברי מועצה בבני ברק שוקלים לעצור בגופם את האוטובוסים בשבת

יו"ר המטה החרדי של הליכוד בבני ברק, יעקב וידר, מדבר בראיון ל"רמת גן גבעתיים ניוז" על ההחלטה של עיריית רמת גן להפעיל אוטובוסים בשבת ומחדד את המסר שלו לגבי ההפגנות

יו
יו"ר המטה החרדי בליכוד בבני ברק, יעקב וידר

בתחילת השבוע הבאנו את עדותה של תושבת רמת גן שנרגמה באבנים בזמן נסיעה בשבת. בתגובות לכתבה טענו תושבים רבים כי מדובר בהפגנות יזומות שמכוונות על ידי ההנהגה בבני ברק, אלא שלדברי חבר מעוצה בבני ברק, יעקב וידר (שעומד גם בראש המטה החרדי של הליכוד בעיר) הדברים רחוקים מהמציאות. "ההפגנות האלימות הן תופעה לא טובה", אומר וידר. "כמובן שלכל אחד יש זכות דמוקרטית להפגין, אבל אין בזה שום דבר חכם וזה גם לא  משרת את המטרה. בנוסף, התפרעויות וזה דבר שלא מתקבל אצלנו. מחאה צריכה להיות שקטה ולהתנהל בצורה דמוקרטית, לדעתי זו לא הדרך".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


עוד הוא מוסיף: "בכל מה שקשור לנושאים דתיים צריך לשמור ולכבד. אם אתה מעוניין שמישהו ישמור שבת לא צריך לצעוק עליו או להפגין נגדו. זו לא הדרך. מצד שני, יש דעיכה בהפגנות הללו ואני שמח על כך".

המתחים מול עיריית רמת גן לא חדשים. מה אתה כנבחר ציבור עושה כדי לשמור על יחסים טובים עם רגמת גן ועם הציבור החילוני בפרט?
"קודם כל, לגבי הנושא הזה של האוטובוסים בשבת אני חושב שזה לא דבר טוב. אמרתי זאת גם לכרמל שאמה.
אני לא חושב שגוף מדינתי כמו עירייה צריך להפעיל אוטובוסים בשבת מכספי הציבור".

לדבריו, "זה דבר רע וכרמל לא היה צריך לקבל החלטה כזו. נכון, השבת של כולם לא רק של דרעי ולא רק של הדתיים אלא של כולנו וצריך לשמור עליה".

בנוסף, הוא מספר כי "בישיבת מועצה שהתקיימה בבני ברק חבר מועצה הציע לחסום את הפעילות של האוטובוסים האלה. התנגדתי להצעה הזו. אני לא חושב שמתפקידה של העירייה להתערב. בטח לא בתנועה השוטפת ברחוב הפתוח. לגבי ההפגנות זה לא תפקידה של העירייה למנוע אותן. אם יש מפגינים שמתפרעים או זורקים אבנים המשטרה צריכה לעצור אותם".

מועצת העיר בני ברק
מועצת העיר בני ברק

האם ההצעה לחסום את האוטובוסים אושרה?
"ההצעה הזו עלתה בשיח. זה לא אושר רשמית".

האם בני ברק מנסה להתערב בענייני העיר השכנה?
"לא. זו הייתה אמירה שהייתה צריכה להיאמר. אנחנו אומרים את זה כחברים, אני וכרמל שאמה באים מאותה מפלגה. אנחנו לא יריבים".

מה אמר לך שאמה?
"הוא חולק עליי. הוא לא מסכים. זה לגיטימי. אבל לדעתי זה לא נכון להפעיל את האוטובוסים בשבת. צריך לחתור לכך שתהיה תחבורה חופשית ללא מונופולים. ברגע שזה יקרה, כל אחד יעשה כראות עיניו. זה צריך להיות הפתרון ולא הפעלת אוטובוסים מטעם המדינה בשבת".

רבנים מבני ברק ומרמת גן עתרו נגד העירייה ולא הצליחו עד כה לשנות את המצב.
"מערכת המשפט מתנהלת באופן עצמאי והיא לא קשורה למדינה. אני נגד להתערב. אני בעד לדבר. אני אומר לכרמל שאמה: 'לדעתי זו טעות וזה לא צריך להיות, אבל לצד זה זו מדינה חופשית ודמוקרטית וההצעה התקבלה ברוב קולות במועצת העיר. לכן מלבד להלין על כך אין לנו הרבה מה לעשות. אני לא חושב שבית המשפט צריך להתערב בהחלטה הזאת".

האם ההפגנות נגד האוטובוסים הן הדרך שלכם למחות? 
"לא. ההפגנות האלה הן לא ממוסדות. זה בעיקר נוער שמפגין ומתפרע. הציבור החילוני לא מבין את הכאב של הציבור הדתי שכואב להם הלב על חילול השבת. זה מגיע ממקום אמיתי, לא ממקום מתסיס. לצד זה, בסופו של דבר אנחנו מדינה חופשית והתקבלה החלטה במועצת העיר. אני רק יכול לקוות שיבינו במועצת העיר רמת גן שזו החלטה לא טובה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

3 comments

  1. עדיף שיתעסק בענייני העיר הכושלת והנכשלת שלו מאשר ידחוף את אפו לעניינים שלא קשורים אליו.

  2. רמת גן ה"גאה" בעליה שלה במה שהסמולנים קוראים "מדד החופש" , – למעשה – "מדד חילולל שבת"
    במדד הזה יש בישראל מספר ערים שבהן מדד החופש גדול משל רמת גן –
    אום אל פחם, טייבה וטירה,
    WELCOME TO THE CLUB

  3. מה לעזאזל איכפת לכם מה אנשים אחרים עושים בזמנם הפנוי כשזה לא נוגע לכם? כל כך מרוכזים בעצמכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

צילום: דוברות המשטרה

הציע להסיע ואנס – נעצר החשוד באונס ברמת גן