יום רביעי , פברואר 28 2024

מחפשים רופא שיניים לילדים ונוער בגבעתיים? אלו המומלצים

גישה טיפולית שונה נדרשת כאשר מחפשים רופא שיניים לילדים ונוער. בנוסף, חשוב גם שלרופא תהיה הכשרה מתאימה בתחום, ותנאי טיפול שונים מאלה של מבוגרים. אלו הם רופאי השיניים המומלצים לילדים ונוער בגבעתיים

רופאי שיניים מומלצים לילדים בגבעתיים. צילום אילוסטרציה canva

כל אחד מאיתנו לבטח עבר טיפול שיניים כלשהו במהלך חייו אבל חשוב לדעת כמה דברים לפני שבוחרים את המרפאה שתטפל בילדים שלכם. רופא השיניים לילדים צריך להיות אחד שהוא מומחה בתחום הרפואה הדנטלית, מתמחה בטיפול ובטיפוח השיניים והפה של ילדים. חשיבות רופא השיניים לילדים היא גבוהה מאחר והמנוסים שבהם, מבצעים בדיקות, טיפולים והתערבויות שונות כדי לסייע לילדים בשמירה על בריאות הפה ולקדם את התפתחותם הנכונה של השיניים במהלך הילדות.  החלטנו לבחון את נושא מרפאות השיניים המומלצות בגבעתיים והסביבה, אז קבלו את הרשימה המובילה שלנו:

ד”ר ערין ג׳מיל עבד אלקאדר – מומחית לרפואת שיניים לילדים ונוער

Dental Home  – טיפולי שיניים לילדים בגבעתיים

“הדבר הכי חשוב הוא לראות את הילד ורק אחר כך לטפל בו”, כך אומרת ד”ר ערין ג׳מיל עבד אלקאדר, מומחית לרפואת שיניים לילדים ונוער בגבעתיים.

ד”ר ערין, בוגרת תוכנית ההתמחות ברפואת שיניים לילדים ונוער, מחלקת רפואת שיניים לילדים, בבית החולים הדסה עין-כרם, האוניברסיטה העברית, ירושלים.

ד”ר ערין מטפלת בילדים בגישת ה-Dental Home שמשמעותו :בית דנטאלי אחד, מכיל ומוכר, שמטפל בשיני הילד לאורך זמן, באמצעות ביסוס הרגלים בריאים ומניעה.

“אני מאמינה שבכדי לטפל בילדים – צריך לאהוב ילדים, להבין ילדים ולהצטייד בסבלנות ובהכרה שלכל ילד שמגיע אליי למרפאה, יש עולם שלם של ידע, חששות, טמפרמנט שונה וצרכים משלו. תפקידי הוא לתת את הטיפול הטוב ביותר, המקצועי ביותר והאנושי ביותר לילדים ולהוריהם, תוך שיתוף במידע ותמיכה מתמשכת ,בבריאות הפה והשיניים של הילדים”, כך אומרת ד”ר ערין , אם לשלושה בנים מקסימים בעצמה, המכירה מקרוב את נפשם של הילדים ומצהירה כי להיות רופאת שיניים זה הדבר שהיא אוהבת לעשות.

ד”ר ערין ג׳מיל עבד אלקאדר – מומחית לרפואת שיניים לילדים ונוער גבעתיים -מרפאת שיניים אל קאדר.צילום פרטי
ד”ר ערין ג׳מיל עבד אלקאדר – מומחית לרפואת שיניים לילדים ונוער גבעתיים -מרפאת שיניים אל קאדר.צילום פרטי

ספרי קצת על ניסיונך המקצועי

“אני עוסקת ברפואת שיניים לילדים ונוער למעלה מעשר שנים. במשך כארבע שנים של ההתמחות טיפלתי בפעוטות, בילדים ובנוער, בילדים שהתקשו לשתף פעולה, בילדים החולים במחלות סיסטמיות ובילדים בעלי צרכים מיוחדים. הטיפול כלל גישות טיפול התנהגותיות, תרופתיות (תרופות טשטוש) וטיפול שיניים תחת הרדמה כללית, זאת כדי להפיג את החששות ולזכות בשיתוף הפעולה מצד מטופלי הצעירים”.

כיצד את מסבירה לילדים את הטיפול שהם עתידים לעבור?

“יש גישות רבות, אני בעד להסביר את ההליך לילד. אני משתמשת בגישת: tell-show-do שמשמעותו: ‘תסביר- תראה- תעשה’. לדוגמה, אם הילד נזקק לכתר, אני אומרת לפני הטיפול ,שאשים לו כתר מנצנץ בפה והוא יהיה נסיך, וכמובן מקבלת מראש את הסכמתו. בפגישת ההכרות עם הילד, אני מבצעת בדיקה ומתאימה את תוכנית הטיפול. כחלק מהטיפול, אני מעניקה גם הדרכה להיגיינה ותזונה נכונה, עובדה שלילדי אין חורים בשיניים(!)”.

מאיזה בעיות בעיקר סובלים ילדים ובני נוער?

“ילדים עוברים טיפולים משמרים בדיוק כמו מבוגרים, כמו שחזורים, כתרים, טיפולי שורש והשלמות שיניים קדמיות וגם טיפולים מניעתיים”.

איזה מקרה מעניין הגיע אליך לאחרונה?

“הגיעה נערה כבת 13, שבגיל ההתבגרות לא בעד צחצוח שיניים, ועקב כך נוצרו לה חורים בגלל היגיינה לקויה. היא נזקקה לטיפולים משמרים במספר רב של שיניה”.

ד”ר ערין ג׳מיל עבד אלקאדר – מומחית לרפואת שיניים לילדים ונוער גבעתיים -מרפאת שיניים אל קאדר.צילום פרטי
ד”ר ערין ג׳מיל עבד אלקאדר – מומחית לרפואת שיניים לילדים ונוער גבעתיים -מרפאת שיניים אל קאדר.צילום פרטי

אילו טיפולים את מעניקה במרפאת השיניים בגבעתיים?

“אני עורכת בדיקות תקופתיות, לפיהן מעריכה את הסיכון של הילד ללקות במחלת העששת (חורים בשיניים) ולפי הערכה זו בונים תוכנית טיפולית מתאימה עם דגש על מניעה. טיפולי שיניים בהתאם לצורך. מעקב אחרי גדילה והתפתחות של אזור הפה (הלסתות והשיניים). ‘עזרה ראשונה’ – כגון טיפול בילדים לאחר חבלה באזור הפה. טיפולי שיניים מותאמים לצורכי המטופל בתחומי החרדה, מחלות רקע המשפיעות על ההתנהגות הטיפולית וצרכים מיוחדים. במקרה הצורך, הפניה למומחים אחרים כגון: אורתודונט (רופא ליישור שיניים), קלינאית תקשורת ועוד”.

כיצד שומרים על היגיינית הפה? ממה כדאי להימנע?

“ההמלצה שילדים עד גיל תשע יעזרו בהורים לצחצח שיניים, במיוחד בערב לפני השינה חשוב להקפיד לצחצח פעמים ביום. לגבי התזונה, להקפיד על תזונה מאוזנת ,כן לאפשר לאכול ממתקים אבל להימנע מסוכריות טופי/קשות.

אפשרי לאכול גלידה /שוקולד שפחות נדבקים לשיניים. לגבי הצחצוח עצמו, המברשת וכמות משחה תותאם בהתאם לגיל. (יש המלצות מדויקות באתר משרד הבריאות) מעל גיל שלוש עדיף לצחצח עם מברשת חשמלית. מומלץ לגמול תינוקות מהרגל להרדם עם בקבוק שתייה, או משתיה במהלך הלילה. לתינוקות ששיניהם החלו לבקוע, קיים ‘אצבעוני’ העשוי סיליקון עם זיזים, שההורה שם על האצבע וכך מצחצח לילד את שיניו החדשות”.

לפרטים: ד”ר ערין ג׳מיל עבד אלקאדר
טלפון: 03-5735559
כתובת: הרצוג 25, גבעתיים
אתר: https://www.dental-clinica.info/

רופאי שיניים מומלצים לילדים בגבעתיים. צילום אילוסטרציה canva
רופאי שיניים מומלצים לילדים בגבעתיים. צילום אילוסטרציה canva

ד”ר נטע אדרת

רופאת שיניים מומחית לילדים בהרדמה כללית ובאופן פרטי. ד”ר אדרת מבצעת את כל סוגי טיפולי השיניים לילדים, באמצעות טיפול עם גז צחוק או הרדמה במידת הצורך. בנוסף, ניתן לקבל שרות בתחומים שונים כמו סתימות לבנות, שיקום הפה, טיפולי שורש, עיבוי עצם, ציפוי שיניים אסתטי, שתל מבנה וכתר, השתלות שיניים או כל נושא אחר. השירות ניתן באופן אישי ומקצועי.

דרך בן גוריון 182, גבעתיים

רופאי שיניים מומלצים לילדים בגבעתיים. צילום אילוסטרציה canva
רופאי שיניים מומלצים לילדים בגבעתיים. צילום אילוסטרציה canva

ד”ר אלברטי

במרפאה של ד”ר אלברטי, בדיקות וטיפולי שיניים הופכים לחוויה מיוחדת ומלאת כיף. הביקור במרפאה מתחיל ביצירת קשר אישי, כאשר הילד נהנה מאווירה נעימה ומחויכת, ומקבל לאורך כל הטיפול הסבר מרגיע של רופא שיניים, בגובה העיניים. במרפאה נעשה שימוש בטכניקות התנהגותיות ייחודיות, ובהפתעות מדליקות. ניתן לעשות במידת הצורך שימוש בגז צחוק ומה שבטוח, לאחר הטיפול יוכל ילדכם לשתף את חבריו בחוויה שעבר.

סירקין 13, גבעתיים

 

ד”ר רפה צבי

ד”ר רפה, רופא שיניים מומחה לילדים, מציע מגוון טיפולי שיניים לילדים בכל הגילאים הכולל בין היתר טיפולים להשלמת שיניים חסרות, איטום חריצים, כתרים לשיני חלב, טיפולי שורש, השלמת שיניים שבורות, טיפולי שיננית ועוד. בבדיקה שערכנו מצאנו כי הוא כבר שנים מבצע בהצלחה רבה טיפולי שיניים לילדים והוא מיומן במיוחד בטיפול במקרים קשים ובמצבי קיצון. מרפאתו של ד”ר רפה צבי מצטיינת בשירות שהיא מעניקה למטופלים, כאשר כל מטופל מקבל יחס אישי ותשומת לב ייחודית. כחלק מתפיסת השירות, כל לקוח מוזמן לשעה מוגדרת ועל ידי כך נמנעת ממנו המתנה.

שיינקין 20, גבעתיים

 

 

לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
לקריאת כל התגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

כרמל שאמה הכהן

ניצחון לכרמל שאמה הכהן ברמת גן

תפריט נגישות