יום חמישי , פברואר 22 2024

הופקדה תוכנית להקמת מגדל תעסוקה בן 50 קומות במתחם הבורסה ברמת גן

התוכנית מאפשרת הקמת 1,750 יחידות דיור, 1,500 חדרי מלון, 400 יחידות דיור לטובת דיור מוגן, 500 חדרי מעונות סטודנטים ועד 3 מיליון מ"ר עבור שטחי תעסוקה ו-200,000 מ"ר עבור שטחי מסחר. התוכנית כוללת בנוסף את שימור ביתו של ראש ממשלת ישראל השני משה שרת ובית הדפוס ההיסטורי "בית קיהל"

הדמיה:ישר אדריכלים.
הדמיה:ישר אדריכלים.

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, בראשות ערן ניצן, החליטה להפקיד תוכנית להקמת מגדל תעסוקה במתחם הבורסה ברמת גן.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ העירונית

רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו


התוכנית הינה בשטח כולל של 3.5 דונם, והיא ממוקמת במתחם הרחובות היצירה, אבא הלל והחילזון.

התוכנית כוללת הקמת מגדל בן 50 קומות למשרדים עם חזית מסחרית ושטחים לצרכי ציבור בתוך המגדל בהיקף של כ-4100 מ”ר.

כמו כן, התוכנית כוללת את שימורם של שני מבנים לשימור: בית “קיהל” הממוקם בחזית המגדל החדש. המבנה הוקם בשנות ה 50, ושימש את משפחת קיהל כבית דפוס עד לשנת 1999. המבנה השני, הוא המבנה ציבורי ששימש כביתו של ראש הממשלה השני, משה שרת. המבנה בן שתי קומות נמצא בשכונת תל בנימין ומיועד לשימור על פי תוכנית השימור הכוללת של רמת גן.

מדובר בתוכנית המשלימה שדרה ליניארית של מגדלי משרדים הנפרסת לאורך דרך אבא הלל ורחוב היצירה עם מסחר מלווה רחוב, מדרכות רחבות, שבילי אופניים ופיתוח המרחב הציבורי הכולל נטיעות עצים וזאת בהתאם לחזון תוכנית המתאר לבורסה ליצירת רחובות עירוניים שוקקים עם מרחב ציבורי מפותח להולכי רגל ורוכבי אופניים ועם מסחר פעיל לאורך הרחוב .

כזכור, בפברואר 2022, הוועדה המחוזית תל אביב אישרה למתן תוקף את תוכנית המתאר למתחם הבורסה.

התוכנית קובעת מדיניות וכלים להתחדשות מתחם הבורסה המשלב בתוכו בניינים ומגדלים חדשים לצד מבנים ותיקים עם תמהיל שימושים של משרדים, מסחר, מגורים, מלונאות מעונות סטודנטים ושטחי ציבור.

התוכנית מאפשרת הקמת 1,750 יחידות דיור, 1,500 חדרי מלון, 400 יחידות דיור לטובת דיור מוגן, 500 חדרי מעונות סטודנטים ועד 3 מיליון מ”ר עבור שטחי תעסוקה ו-200,000 מ”ר עבור שטחי מסחר.

כמו כן, במסגרת התוכנית נקבעו הנחיות לשיפור ושדרוג המרחב הציבורי, לרבות נטיעות של עצי צל ושינוי חתך הרחוב, בהעדפה  ליצירת שבילי אופניים וצירי הולכי רגל  אשר יקשרו את מתחם הבורסה לאזורים הסובבים אותו, וזאת לצד החובה בהקמת חזיתות מסחריות לאורך הרחובות במטרה להפוך את האזור למקום מזמין להולכי רגל וידידותי  למשתמש, ומתוך מגמה לעודד את הפעילות המסחרית במתחם מעבר לשעות העבודה של המשרדים.

התוכנית כוללת גם התייחסות למבנים היסטוריים בתחום התוכנית וקובעת הנחיות לבחינה כוללת של מתחם המלטשות הישן.

התוכנית הינה ביוזמת אשטרום נכסים בע”מ, ונערכה על ידי אדר’ אבנר ישר ממשרד ישר אדריכלים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
לקריאת כל התגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

הרכב שנגנב. צילום: דוברות המשטרה

המשטרה עצרה הבוקר שוהה בלתי חוקי שגנב רכב מרמת גן

תפריט נגישות