יום שלישי , אוגוסט 11 2020
ראשי / אירוע השנה ברמת גן: הסבבוס

אירוע השנה ברמת גן: הסבבוס

לקראת ראש השנה אנחנו מעלים סדרת כתבות לסיכום האירועים והאנשים הבולטים ברמת גן ובגבעתיים. מי היו חברי המועצה הפעילים השנה, מי אכזבו בגדול, מי היה הפעיל החברתי הבולט ברשתות החברתיות ובעולם האמיתי. והיום האירוע שהעלה את רמת גן לכותרות: הסבבוס

מובילי הסבבוס
מובילי הסבבוס

ראש השנה כבר מעבר לפינה וזו התקופה שבה כלי התקשורת מסיטים את המבט לאחור ומסכמים את השנה שהייתה. גם אנחנו ב"רמת גן גבעתיים ניוז" לא נפסח על המנהג הזה ובשבועיים הקרובים נפרסם סדרה של כתבות על כל מה שקרה באזור: מי היו חברי המועצה הפעילים השנה, מי אכזבו בגדול, מי היה הפעיל החברתי הבולט ברשתות החברתיות ובעולם האמיתי.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


האירוע שפותח את הסדרה הוא ללא ספק האירוע שהעלה את רמת גן לכותרות: הסבבוס. כשישבנו במערכת האתר והעלינו רעיונות לגבי האירוע הבולט של השנה כולם הסכימו פה אחד שהאירוע המשמעותי ביותר הוא המאבק על התחבורה הציבורית בשבת. מכל המאבקים הפוליטיים שהתרחשו כאן בשנה האחרונה אין עוד אירוע שמשך אליו תקשורת ארצית ועצרת מחאה גדולה בכיכר אורדע.

למי שלא היה בארץ בשנה האחרונה נספר שהסבבוס הוא יוזמה של חבר הקואליציה שלומי בן ששון מרשימת הצעירים, בראשות עו"ד רועי ברזילי. האיש שהניף את דגל המחאה בכפייה הדתית והבטיח בכל חוג בית להסיע את כל מי שירצה לים בשבת – עמד במילתו חרף כל ההפגנות, הגינויים והלחצים הפוליטיים.

 

שלומי בן ששון צילום טלי בקון
שלומי בן ששון צילום טלי בקון

 

בשלב מסוים היה נדמה שהסבבוס יפרק את הקואליציה. זאת, אחרי שחבר המועצה עו"ד זוהר ישרים רמז שיעזוב את ספסלי האופוזיציה אם ההצעה תאושר.

הסוף כבר ידוע. ישרים הפסיד במערכה. ראש העירייה אפילו לא נענה לבקשתו לבטל את הסבבוס בט' באב. ישרים לא פרש מהקואליציה (בינתיים), אבל לזכותו ייאמר שעמד בהתחייבויות שלו לבוחר לשמור על הזהות היהודית ועל קדושת השבת בעיר ועשה זאת אף בניגוד לעמדתו של יו"ר הסיעה שלו, עו"ד מנחם דוד. הוא לא רק יצא נגד כל הקואליציה, הוא גילה עמוד שדרה והראה לבוחריו שאפשר לסמוך עליו.

עורך דין זוהר ישרים
עורך דין זוהר ישרים

גם העתירה שהוגשה נגד הסבבוס והאמירה הקשה של אחת העותרות – "אחרי גירוש ספרד יירשם גירוש הדתיים מרמת גן"  – לא הותירו את רישומם באווירה הציבורית. הסבבוס ממשיך לנסוע והאוטובוסים נוסעים לרוב בתפוסה מלאה.

בראיון בלעדי ויוצא דופן של ראש העירייה הוא התייחס לעניין עם חיוך של מנצחים.

בעניין זה יש לומר כי שאמה הכהן אולי קיבל את כל הכותרות כמי שעומד בראש המערכת, אבל אנחנו כאן כדי להזכיר לטוב ולרע מי יזם את הרעיון מלכתחילה ואלה ברזילי ובן ששון.

אגב, לבן ששון יש עוד מאבק – פחות מתוקשר – נגד כניסת עמותות דתיות למערכת החינוך, שמושך אליו התנגדות מצד חוגים דתיים, אבל בן ששון לא נרתע וממשיך בקו שלו. גם כשחבר האופוזיציה אביהוא בן משה קרא לו פופוליסט הוא לא התרגש ואפילו שיתף בדף הפייסבוק שלו את הכתבה שכתבנו נגדו.

גורם בקואליציה אמר היום בשיחה עם "רמת גן גבעתיים ניוז" כי הסבבוס עוד יעלה ביוקר לתושבי העיר. לדבריו, "בתמורה לשתיקה של הדתיים בקואליציה ראש העירייה עומד בקרוב לתת להם תקציבים שמנים למטרות שקודם לא היו בכלל על הכוונת".

ימים יגידו אם הגורם בקואליציה צדק באמירתו, אבל עד אז נדמה שיש הסכמה מקיר לקיר שהסבבוס היה – לטוב ולרע – האירוע המשמעותי של השנה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

2 comments

  1. שטויות סתם מבלבל את המוח, ראש עיר גרוע

  2. אין על מה להתגאות בפגיעה בשבת ערך יהודי עליון מניסיוני כל אלה העולזים בחילול יפגעו בצורה כזו או אחרת "יש דברים נסתרים לא תדע לא תבין"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

נגיף הקורונה. צילום: פיקסביי

דו"ח קורונה: 47 חולים פעילים בגבעתיים 337 ברמת גן