יום חמישי , ינואר 21 2021
ראשי / ראשי / יו"ר ארגון הקבלנים: "בית המשפט אמר את דברו, מציע לכבד את ההחלטה"

יו"ר ארגון הקבלנים: "בית המשפט אמר את דברו, מציע לכבד את ההחלטה"

אחרי שבית המשפט קיבל את העתירה שהגישה התאחדות בוני הארץ נגד העירייה אומר אברהם להב: "ידינו מושטת לשיתוף פעולה אם העירייה אכן רוצה לשנות, או לתקן את התכנית. הניסיון הטוב שהיה לארגון מול גורמי המקצוע בעירייה בעבר מוצע לעירייה היום כפי שהציע נשיא ההתאחדות לראש העירייה בבית המשפט"

נדל"ן ברמת גן
נדל"ן ברמת גן . צילום להמחשה

יו"ר ארגון הקבלנים, אברהם להב, קיבל בסיפוק את החלטת בית המשפט שאימץ את עמדת התאחדות בוני הארץ וביטל למעשה את ההחלטה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה להקפיא את התמ"א בעיר. משמעות ההחלטה היא שהקבלנים יכולים לחזור ולבצע בעיר פרויקטים של תמ"א 38.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


השופט פסק כי הוועדה המקומית חרגה מסמכותה ופעלה בניגוד להוראות הדין. עוד הוא קבע כי עבודת ההכנה של הוועדה לא נעשתה כראוי.

"אינני רואה כל הצדקה להמתנה להחלטה קונקרטית המיישמת את המדיניות החדשה, כשזו התקבלה ועומדת בפני עצמה, וכשעולות טענות בעלות משקל רב נגד חוקיותה", כתב השופט בהכרעתו. "מתן 'חסינות' למדיניות החדשה עלולה לגרור עמה חוסר יעילות משווע בערכאות השונות, החל מוועדות ערר מחוזיות וכלה בעתירות מינהליות, כאשר הכרעה בסוגיה כבר עתה עשויה למנוע הכבדה מיותרת על המערכת התכנונית-משפטית כולה. סבורני כי מדובר בסוגיה בעלת השלכות רוחב, בעניינה אף הוגשה עמדה עקרונית על ידי היועץ המשפטי לממשלה, המתייחס לגוף מדיניות 2019 ואשר סבור שנפלו בה כשלים וקשיים. גם בכך כדי לתמוך בדחיית הטענה המקדמית. על כן, בהיבט זה הבקשה לדחייה על הסף נדחית".

"זו החלטה תקדימית שידובר בה רבות ותקבע את המדיניות בערים נוספות", אומר להב בשיחה עם "רמת גן גבעתיים ניוז".

עוד הוא הוסיף כי "ידינו מושטת בשיתוף פעולה אם העירייה אכן רוצה לשנות, או לתקן את התכנית, כפי שהציע נשיא ההתאחדות לראש העירייה בבית המשפט. לענף הבניין דרושה ודאות תכנונית. התכנון הוא לטווחים ארוכים ולכן זיג זג פוגע מאוד בענף. בית המשפט עשה סדר בכל העניין. התכנית כעיקרה נועדה לתת מענה לחיזוק הבניינים נגד רעידות אדמה וטילים – היינו חיי אדם אי אפשר במחי יד לבטל אותה, גם אם יש קשיים ובעיות בתכנית. חיי אדם חשובים יותר".

ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ: "בית המשפט אמר את דברו. וכך הוא עומד לצד ענף הבנייה והציבור בישראל שזקוקים לוודאות תכנונית שתאפשר לייצר פרויקטים שיגנו מפני רעידות אדמה וטילים, ויצילו חיים. החלטת בית המשפט החד משמעית היא תקדים מחייב הקובע כי ראשי רשויות וועדות מקומיות לא יכולים למנוע יותר בנייה במסגרת תמ"א 38. ההחלטה הזו לצד הסכמה בין משרדי השיכון והאוצר על הארכת התמ"א 38 ב-3 שנים נוספות מייצרת את אותה ודאות שדרשנו ומאפשרת לתכניות ולפרויקטים שנמצאים כיום בתהליך עבודה, לצאת לפועל ולהתחיל לעבוד על פרויקטים חדשים במסגרת התחדשות עירונית. התאחדות הקבלנים בוני הארץ תעמוד לעמוד לרשות עיריית רמת גן כדי לתכנן מדיניות חדשה שתאפשר להוציא לפועל פרויקטי תמ"א 38, ולתכנן את השכונות בה תוך הבטחה לכושר נשיאה מתאים של תשתיות שידרשו בהן".

אביבית מאור נמרודי, לשעבר יו"ר ועדת תכנון ובניה, אומרת כי "נראה כי ראש העירייה ביטל את המדיניות בכוונת מכוון ליצר חוסר ודאות תכנונית כדי שתהיה לו שליטה מוחלטת על יצירת מתחמים/ מגדלים בעיר. זאת האג׳נדה אותה הוא מקדם. כרמל למעשה לא עצר כלום אלא רק יושב על ״השיבר״ ומחליט למי לאשר ולמי לא. ההחלטה שניתנה הינה חד משמעית עם אמירות קשות מאד על ההתנהלות וחוסר המקצועיות של ראש העירייה והועדה המקומית. אני חוששת כי לא טובת הציבור נמצאת כאן. וכדי להפריך את מה שאני ותושבים רבים מרגישים הייתי שמחה שראש העירייה יפרסם את הצהרת ההון שלו ושל משפחתו כפי שהבטיח. הציבור זכאי לדעת את מפת השיקולים הנדלניים העומדת בפני ראש העירייה שלה".

את העתירה הגיש עו"ד אייל מאמו ממשרד אגמון.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ידידים. חילצו את הכלב (צילום דוברות ידידים)

גבעתיים: כלב ננעל ברכב – כונני ידידים הוזעקו